حجت الاسلام والمسلمین «مرتضی ادیب یزدی» در گفت وگو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه ضایعه درگذشت حجت الاسلام والمسلمین «سید ابراهیم جذبی»، موجب تاسف و تاثر جامعه روحانیون و مسجدی ها در تهران شد، بیان کرد: عملکرد آن مرحوم در مدیریت مسجد روحانی، الگوی کامل و نمونه ای جامع برای سایر ائمه جماعات مساجد است.

دبیر سابق جامعه مبلغان تهران افزود: مرحوم جذبی، مردم داری و خوش رفتاری را سرلوحه اداره مسجد روحانی و حوزه علمیه حضرت خدیجه (س) قرار داده بود.

وی تصریح کرد: حجت الاسلام جذبی ضمن اینکه عالمی انقلابی، ولایی و در مسیر امام و رهبری بود، هیچگاه دچار افراط و تفریط و وابسته به هیچ جریان و گروهی نشد.

ادیب یزدی تاکید کرد: آن مرحوم با تاسیس صندوق قرض الحسنه، مرکز نیکوکاری و حوزه علمیه خواهران در مسجد روحانی، و انجام بسیاری دیگر از کارهای دینی و علمی و فرهنگی، نمونه ای کامل از مسجد داری در طراز انقلاب اسلامی را به همگان نشان داد.

وی یادآور شد: مرحوم جذبی، یکی از برترین و فعال ترین ائمه جماعات مساجد و مسئولان مدارس علمیه تهران بود که امیدواریم حجت الاسلام و المسلمین سید محسن علم الهدی که خطیبی توانا و مبلغی پرتلاش است، بتواند یادگار باارزش آن مرحوم را با درایت و حکمت مدیریت کند.

دبیر سابق جامعه مبلغان تهران در ادامه بیان کرد: سبک زندگی امثال مرحوم جذبی ها درس بزرگی برای روحانیون و طلاب است زیرا آنان سعادت دنیوی و اخروی را توامان کسب کردند.